Den bästa sommaren

Den bästa sommaren

  1. Ulf Malmros, instruktion (filmografi, navn)
  2. Ulf Malmros, manuscript (filmografi, navn)
  3. Kjell Bergqvist, Ynge Johansson, medvirkende (filmografi, navn)
  4. Brasse Brännström, Sven, medvirkende (filmografi, navn)
  5. Cecilia Nilsson, Frk. Svanström, medvirkende (filmografi, navn)
  6. Rebecca Scheja, Annika, medvirkende (filmografi, navn)
  7. Stasse Soulis, Mårten, medvirkende (filmografi, navn)
  8. Marcus Hasselborg, Harald, medvirkende (filmografi, navn)
  9. Gachugo Makini, Jacques, medvirkende (filmografi, navn)
  10. Göran Thorell, Erik Olsson, medvirkende (filmografi, navn)
  11. Ann Petrén, Ljungström, medvirkende (filmografi, navn)
  12. Anna Kristina Kallin, Sygeplejerske, medvirkende (filmografi, navn)
  13. Pale Olofsson, Tjener, medvirkende (filmografi, navn)
  14. Ralph Carlsson, Præst, medvirkende (filmografi, navn)
  15. Jerker Fahlström, Budbringer, medvirkende (filmografi, navn)
  16. Johan Holmberg, Politimand, medvirkende (filmografi, navn)
  17. Mats Olofsson, foto (filmografi, navn)
  18. Åke Ottosson, stills (filmografi, navn)
  19. Fredrik Abrahamsen, klipning (filmografi, navn)
  20. Michal Leszczylowski, klipning (filmografi, navn)
  21. Henrik Medquist, musik (filmografi, navn)
  22. Dan Sundquist, musik (filmografi, navn)
  23. Louise Gylling, produktionsdesign (filmografi, navn)
  24. Jaana Fomini, kostumer (filmografi, navn)
  25. Sara Wallström, makeup (filmografi, navn)
  26. Emma Gabrielsson, Instruktørassistent, instruktion (filmografi, navn)
  27. Jenny Rådelöv, Scripter, instruktion (filmografi, navn)
  28. Lars Jönsson, Producer, produktion (filmografi, navn)
  29. Peter Aalbæk Jensen, Co-producer, produktion (filmografi, navn)
  30. Anna Anthony, Assisterende producer, produktion (filmografi, navn)
  31. Anita Tesler, Produktionsleder, produktion (filmografi, navn)
  32. Anna Knochenhauer, Producerassistent, produktion (filmografi, navn)
  33. Emma Kristina Sahlén, Produktionsassistent, produktion (filmografi, navn)
  34. Lennart Pettersson, Fotografassistent, foto (filmografi, navn)
  35. Martin Bergenström, Grip, foto (filmografi, navn)
  36. Jenny I. Nilsson, Clapper/loader, foto (filmografi, navn)
  37. Kristin Grundström, Klippeassistent, klipning (filmografi, navn)
  38. Katarina Wiklund, Klippeassistent, klipning (filmografi, navn)
  39. Pia Svedlund, Negativklipper, klipning (filmografi, navn)
  40. Maria Ahlström, Regi, produktionsdesign (filmografi, navn)
  41. Lottie Almqvist, Regi, produktionsdesign (filmografi, navn)
  42. Teresa Beale, Regi, produktionsdesign (filmografi, navn)
  43. Per Cederlund, Regi, produktionsdesign (filmografi, navn)
  44. Åsa Torstensson, Regi, produktionsdesign (filmografi, navn)
  45. Erica Berg, Kostumeassistance, kostumer (filmografi, navn)
  46. Therese Schimmelsohn, Kostumeassistance, kostumer (filmografi, navn)
  47. Lisa Berg, Sminkørassistent, makeup (filmografi, navn)
  48. Magnus Andersson, Lyd, lyd (filmografi, navn) — {{Danmark Nationalfilmografi navn|142910}}
  49. Eddie Axberg, Lyd, lyd (filmografi, navn)
  50. Thomas Huhn, Lydklipper, lyd (filmografi, navn)
  51. Per Nyström, Lydklipper, lyd (filmografi, navn)
  52. Dan Widegren, Lydklipper, lyd (filmografi, navn)
  53. Gábor Pasztor, Lydmix, lyd (filmografi, navn)
  54. Jens Sjöwall-Wahlöö, Lyssætter, lys (filmografi, navn)
  55. Daniel Ahlqvist, Location manager, produktion (filmografi, navn)

Kilde DFI filmdata — {{Danmark Nationalfilmografi titel|30970}}