The Salvation

The Salvation

Vi befinder os i 1870'erne i hjertet af USA blandt nybyggere og lovløse. Den danske emigrant Jon har ventet i årevis på at få sin kone og søn til USA. Da det endelig sker, bliver de kort efter deres ankomst udsat for en forfærdelig forbrydelse. I sorg og afmagt slår Jon gerningsmanden ihjel. En hævn, der slipper brutale kræfter løs. Gerningsmandens bror er den nådesløse oberst Delarue, som terroriserer byen Black Creek og ikke skyr nogen midler for at hævne sin bror. Forrådt og udstødt af lokalsamfundet må Jon forvandle sig fra en fredelig nybygger til en frygtløs kriger for at frelse byen og finde fred.
  1. Kristian Levring, instruktion (filmografi, navn) - link ok
  2. Mads Mikkelsen, Jon, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  3. Eva Green, Madelaine, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  4. Jeffrey Dean Morgan, Delarue, medvirkende (filmografi, navn) - kun link til person findes
  5. Eric Cantona, The Corsican, medvirkende (filmografi, navn) - kun link til person findes
  6. Mikael Persbrandt, Peter, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  7. Douglas Henshall, Mallick, medvirkende (filmografi, navn)
  8. Michael Raymond-James, Paul, medvirkende (filmografi, navn)
  9. Jonathan Pryce, Keane, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  10. Alexander Arnold, Voicheck, medvirkende (filmografi, navn)
  11. Nanna Øland Fabricius (D), Marie, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  12. Toke Lars Bjarke, Kresten, medvirkende (filmografi, navn) - link ok
  13. Sean Cameron Michael, Lester, medvirkende (filmografi, navn)
  14. Carl Nel, Stagecoach Whip, medvirkende (filmografi, navn)
  15. Kobus Swanepool, Stagecoach Gunman, medvirkende (filmografi, navn)
  16. Jose Domingos, Mr Raul Delgado, medvirkende (filmografi, navn)
  17. Sivan Rafaley, Mrs Delgado, medvirkende (filmografi, navn)
  18. Vanessa Cooke, Mrs Borowski, medvirkende (filmografi, navn)
  19. Grant Swanby, Joe No Leg, medvirkende (filmografi, navn)
  20. Theo Geldenhuys, Mr Whisler, medvirkende (filmografi, navn)
  21. Susan Danford, Mrs Whisler, medvirkende (filmografi, navn)
  22. Matthew Thompson, Whisler Boy, medvirkende (filmografi, navn)
  23. Kelly Lambre, Whisler Girl, medvirkende (filmografi, navn)
  24. Danny Keogh, Calder Jenkins, medvirkende (filmografi, navn)
  25. Adam Neill, Mr Bradley, medvirkende (filmografi, navn)
  26. David James, Tracker, medvirkende (filmografi, navn) — {{Danmark Nationalfilmografi navn|236126}} - ingen link imellem titel og person
  27. Anthony Oseyemi, Jefferson, medvirkende (filmografi, navn)
  28. Nick Boraine, Man With Cigar, medvirkende (filmografi, navn)
  29. Robert Hobbs, Silvertooth, medvirkende (filmografi, navn)
  30. Anthony Bishop, Skinny Man, medvirkende (filmografi, navn)
  31. St John Alexander, One Eyed Jack, medvirkende (filmografi, navn)
  32. Langley Kirkwood, Man With Beard, medvirkende (filmografi, navn)
  33. Aidan Lithgow, Rattlesnake, medvirkende (filmografi, navn)
  34. Dan Robbertse, Aron, medvirkende (filmografi, navn)
  35. Andre Odendaal, Cash, medvirkende (filmografi, navn)
  36. Ian Edmondstone, Train Conductor #1, medvirkende (filmografi, navn)
  37. Willem Huyzers, Train Conductor #2, medvirkende (filmografi, navn)
  38. Jacques Gombault, Moustache Man on Train, medvirkende (filmografi, navn)
  39. Daniel Janks, US Marshall, medvirkende (filmografi, navn)
  40. Koos Dippenaar, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  41. Joe Alblas, stills (filmografi, navn)
  42. Chad Sapire, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  43. Juan Dippenaar, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  44. Tjaka Erasmus, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  45. Hannes Vosloo, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  46. Chris Oberem, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  47. Jimmy Fell, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  48. Gavin Mey, Delarue's Gang, medvirkende (filmografi, navn)
  49. Avy Kaufman, Casting, instruktion (filmografi, navn)
  50. Joyce Nettles, Casting, instruktion (filmografi, navn)
  51. Christa Schamberger, Casting (Sydafrika), instruktion (filmografi, navn)
  52. Jette Termann, Børnecasting (Danmark), instruktion (filmografi, navn)
  53. Leeba Zakharov, Casting-assistent, instruktion (filmografi, navn)
  54. Fiona Ramsay, Dialog-coach, instruktion (filmografi, navn)
  55. Andre Weavind, 1. instruktørassistent, instruktion (filmografi, navn)
  56. Robyn Glaser, 2. instruktørassistent, instruktion (filmografi, navn)
  57. David Tumahole, 2. instruktørassistent, instruktion (filmografi, navn)
  58. Nkululeko Rabebe, 3. instruktørassistent, instruktion (filmografi, navn)
  59. Sally Rumball, Statistkoordinator, instruktion (filmografi, navn)
  60. Gavin Makinson, Personlig assistent, instruktion (filmografi, navn)
  61. Nicole De Jager, Statist supervisor, instruktion (filmografi, navn)
  62. Jonna Slappendel, Statistkoordinator, instruktion (filmografi, navn)
  63. Philile Maja, Statistassistent, instruktion (filmografi, navn)
  64. Constance Guqulo-Kundani, Statistassistent, instruktion (filmografi, navn)
  65. David Mbenze, Personlig assistent, instruktion (filmografi, navn)
  66. Vanessa Baker, Stemmecasting, instruktion (filmografi, navn)
  67. Kristian Levring, Manuskriptforfatter, manuscript (filmografi, navn) - link ok
  68. Anders Thomas Jensen, Manuskriptforfatter, manuscript (filmografi, navn) - ingen link imellem titel og person
  69. Maureen Conway, Manuskriptsupervisor, manuscript (filmografi, navn)
  70. Sisse Graum Jørgensen, Producer, produktion (filmografi, navn) - kun link til person findes
  71. Tracy Brimm, Co-producer (UK), produktion (filmografi, navn)
  72. Kate Myers, Co-producer (UK), produktion (filmografi, navn)
  73. Michael Auret, Co-producer (Sydafrika), produktion (filmografi, navn)
  74. Marlow de Mardt, Co-producer (Sydafrika), produktion (filmografi, navn)
  75. Peter Aalbæk Jensen, Executive producer, produktion (filmografi, navn) - ingen link imellem titel og person
  76. Peter Garde, Executive producer, produktion (filmografi, navn)
  77. Charlotte Pedersen, Co-producer (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  78. Senia Dremstrup, Associate producer (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  79. Sidsel Hybschmann, Associate producer (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  80. Kristina Kornum, Line producer, produktion (filmografi, navn)
  81. Karen Bentzon, Produktionsleder, produktion (filmografi, navn)
  82. Søren Frimodt-Møller, Produktionskoordinator, produktion (filmografi, navn)
  83. Natalie Rademeyer, Produktionsleder, produktion (filmografi, navn)
  84. Anna Walton, Produktionsleder, produktion (filmografi, navn)
  85. Lathiem Groenmeyer, Produktionskoordinator, produktion (filmografi, navn)
  86. Harry Khumalo, Produktionsassistent, produktion (filmografi, navn)
  87. David Boaretto, Executive producer (UK), produktion (filmografi, navn)
  88. Thembisa Cochrane, Udviklingsproducer (Sydafrika), produktion (filmografi, navn)
  89. Kasper Dissing, Producerassistent (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  90. Niclas Caroc Warner, Producerassistent (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  91. Clara Thyssen, Producerassistent (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  92. Julia Hilliard, Produktionsassistent (UK), produktion (filmografi, navn)
  93. Camilla Brem, Research, produktion (filmografi, navn)
  94. Lars Kaaber, Oversættelse, produktion (filmografi, navn)
  95. Gavin Makinson, Oversættelse, produktion (filmografi, navn)
  96. Dale Edwards, Location manager, produktion (filmografi, navn)
  97. Alton Mthunzi, Indspilningsleder, produktion (filmografi, navn)
  98. Clive Thring, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  99. Daniel Rafidele, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  100. Melusi (Bonga) Victor, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  101. Robert Kenneth Fletcher, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  102. Daren Stiwell, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  103. Duncan Douglas, Indspilningsleder-assistent, produktion (filmografi, navn)
  104. Patrick Kuijer, Personlig assistent (Mads Mikklesen), produktion (filmografi, navn)
  105. Hodges Sibeko, Personlig assistent (Eva Green), produktion (filmografi, navn)
  106. Hodges Sibeko, Personlig assistent (Michael Persbrandt), produktion (filmografi, navn)
  107. Mac Mbah, Personlig assistent (Jeffrey Dean Morgan), produktion (filmografi, navn)
  108. Abraham Shabalala, Personlig assistent (Eric Cantona), produktion (filmografi, navn)
  109. Charlotte Buch, Postproduktionssupervisor (Danmark), produktion (filmografi, navn)
  110. Emma Zee, Postproduktionssupervisor (UK), produktion (filmografi, navn)
  111. Simon Lytting, Teknisk supervisor, produktion (filmografi, navn)
  112. Lars "Lalo" Werner, Teknisk chef, produktion (filmografi, navn)
  113. Tine Clasen, Postproduktionskoordinator, produktion (filmografi, navn)
  114. Peter Mygdal, IT-support, produktion (filmografi, navn)
  115. Erin McGookin, Postproduktionskoordinator, produktion (filmografi, navn)
  116. Dale Edwards, Unit manager, produktion (filmografi, navn)
  117. Jens Schlosser, Fotograf, foto (filmografi, navn)
  118. Lars Cox, Kameraoperatør, foto (filmografi, navn)
  119. Houston Hadden, Focus puller, foto (filmografi, navn)
  120. Neville Esterhuizen, Kameraassistent, foto (filmografi, navn)
  121. Amy Yeats, Kameraassistent, foto (filmografi, navn)
  122. Dale Rodkin, B-fotograf, foto (filmografi, navn)
  123. Frank Gardner, B-fotograf, foto (filmografi, navn)
  124. Margie Muggleston, B-fotograf, foto (filmografi, navn)
  125. Dale Rodkin, Steadicam-operatør, foto (filmografi, navn)
  126. Frank Gardner, Steadicam focus puller, foto (filmografi, navn)
  127. Margie Muggleston, Steadicam-assistent, foto (filmografi, navn)
  128. Khyle Smith, 3. camera focus puller, foto (filmografi, navn)
  129. Liphumile Goduka, 3. fotografassistent, foto (filmografi, navn)
  130. Michael Swan, Kameraoperatør, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  131. Allan Legarth Nielsen, DIT, foto (filmografi, navn)
  132. Lentsoe Mamatela, Data wrangler, foto (filmografi, navn)
  133. Pedro Almeida, Video-operatør, foto (filmografi, navn)
  134. Walter Chitate, Video-assistent, foto (filmografi, navn)
  135. Zann Wienand, Grip, foto (filmografi, navn)
  136. William Mnisi, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  137. Lawrence Mmatli, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  138. Isaac Ndlovu, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  139. Vukani Muthakhi, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  140. Steven Ndlovu, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  141. Vikelani Ncube, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  142. Kgomotso Ramokoka, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  143. Zwelonke (Shooz) Mafanya, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  144. Robert Themba, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  145. Bafana Langa, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  146. Gavin Bradley, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  147. Simon Maringa, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  148. Nthatho Mashigo, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  149. Simphiwe Ndulula, Grip-assistent, foto (filmografi, navn)
  150. Bernard Chiwara, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  151. Brian Sandawana, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  152. Villy Nkoana, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  153. Clement Magwaza, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  154. Abey Mokoena, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  155. Caswell Lesitsi, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  156. Licorn Mkhabela, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  157. Rolindela Mulangaphuma, Grip, 2. unit, foto (filmografi, navn)
  158. Graham Terrell, Rigger, foto (filmografi, navn)
  159. Alard Hüfner, Rigger, foto (filmografi, navn)
  160. Jahmil Qubeka, Bag om filmen optagelser, foto (filmografi, navn)
  161. Dan Helme, Data wrangler, foto (filmografi, navn)
  162. Pernille Bech Christensen, Klipper, klipning (filmografi, navn)
  163. Frederik Strunk, Supplerende klip, klipning (filmografi, navn)
  164. Richard Ketteridge, Klipper (action), klipning (filmografi, navn)
  165. Jakub Olexa, 1. klippeassistent, klipning (filmografi, navn)
  166. Morten Højbjerg, Trailer-klipper, klipning (filmografi, navn)
  167. Lárus Ren Gudbjörnsson, AV-tekniker, klipning (filmografi, navn)
  168. Patrick Toselli, Stillfotograf, stills (filmografi, navn)
  169. Graham Bartholomew, Stillfotografassistent, stills (filmografi, navn)
  170. Thomas Busk, VFX producer, visual effects (filmografi, navn)
  171. Damian van Gass, Green screen grip, visual effects (filmografi, navn)
  172. Victor Mogale, Assistant green screen grip, visual effects (filmografi, navn)
  173. Alexander Schepelern, VFX-supervisor, visual effects (filmografi, navn)
  174. Kim Fersling, VFX-supervisor, visual effects (filmografi, navn)
  175. Gustaf Nilsson, Compositing, visual effects (filmografi, navn) — {{Danmark Nationalfilmografi navn|236360}} - ingen link imellem titel og person
  176. David Sjödin, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  177. Mario Maruska, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  178. Warwick Campbell, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  179. Arianna Lago, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  180. Garrett Honn, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  181. Asia Rivera, Compositing, visual effects (filmografi, navn)
  182. Rickard Didriksson, 3D artist, visual effects (filmografi, navn)
  183. Poul Resen Steenstrup, 3D artist, visual effects (filmografi, navn)
  184. Andrej Blom, 3D artist, visual effects (filmografi, navn)
  185. Linus Ryding, 3D artist, visual effects (filmografi, navn)
  186. Kasper Korfits Larsen, 3D artist, visual effects (filmografi, navn)
  187. Hristo Velev, FX artist, visual effects (filmografi, navn)
  188. Sagar Pawar, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  189. Arvind Kumar, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  190. Kunal Bendke, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  191. Mujammil Mulla, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  192. Jaswant Nikam, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  193. Jayprakash Gaur, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  194. Kapil Naykody, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  195. Mandar Mayekar, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  196. Satish Jadhav, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  197. Asha Parakkal, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  198. Sujitkumar Jadhav, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  199. Ashwin Mahajan, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  200. Mayur Amrutkar, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  201. Nachiket Gogia, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  202. Makarand Patel, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  203. Yogesh Powar, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  204. Varun Walia, Tracking supervisor, visual effects (filmografi, navn)
  205. Tejas Vora, Tracking artist, visual effects (filmografi, navn)
  206. Sourav Sharma, Tracking artist, visual effects (filmografi, navn)
  207. Mohit Walia, Tracking artist, visual effects (filmografi, navn)
  208. Tareq Kubaisi, Colorist, visual effects (filmografi, navn)
  209. Vic Parker, Colorist, visual effects (filmografi, navn)
  210. Jon Hollis, Flame artist, visual effects (filmografi, navn)
  211. Rosemma Hollis, Flame assistant, visual effects (filmografi, navn)
  212. Gin Godden, VFX producer, visual effects (filmografi, navn)
  213. Julian Davidson, FX TD, visual effects (filmografi, navn)
  214. Paul Simpson, FX artist, visual effects (filmografi, navn)
  215. Jordi Bares, FX artist, visual effects (filmografi, navn)
  216. Martin Aufinger, FX artist, visual effects (filmografi, navn)
  217. Paul Schleicher, VFX producer, visual effects (filmografi, navn)
  218. Rafael Zierhofer, Rotoscoping, visual effects (filmografi, navn)
  219. Al Sirkett, Lyddesigner, lyd (filmografi, navn)
  220. Nico Louw, Lydmix, lyd (filmografi, navn)
  221. Simon Rankin, Boom operator, lyd (filmografi, navn)
  222. Bernard "Fuzzy" Marcus, Lydmix, 2. unit, lyd (filmografi, navn)
  223. Sandiswa Mavi, Boom operator, lyd (filmografi, navn)
  224. Al Sirkett, Lydklipper, lyd (filmografi, navn)
  225. Ian Wilkinson, Dialogklipper, lyd (filmografi, navn)
  226. Kevin Penney, Foley-klipper, lyd (filmografi, navn)
  227. Ben Meechan, Lydeffektklipper, lyd (filmografi, navn)
  228. Mike Dowson, Re-recording mixer, lyd (filmografi, navn)
  229. Tim Cavagin, Re-recording mixer, lyd (filmografi, navn)
  230. Dafydd Archard, Lydmix-tekniker, lyd (filmografi, navn)
  231. Max Walsh, Lydassistent, lyd (filmografi, navn)
  232. Adam Mendez, Foley-mixer, lyd (filmografi, navn)
  233. Jack Stew, Foley artist, lyd (filmografi, navn)
  234. Andrea King, Foley artist, lyd (filmografi, navn)
  235. Eddie Simonsen, ADR recordist (Danmark), lyd (filmografi, navn)
  236. Joachim Zell, Teknisk supervisor, lyd (filmografi, navn)
  237. Kasper Winding, Komponist, musik (filmografi, navn) - link ok
  238. Allan Wilson, Dirigent, musik (filmografi, navn)
  239. Simon Rhodes, Musikoptagelse, musik (filmografi, navn)
  240. Paul Pritchard, Protools editor, musik (filmografi, navn)
  241. Jørgen Munk, Produktionsdesigner, produktionsdesign (filmografi, navn)
  242. Chantel Carter, Art director, produktionsdesign (filmografi, navn)
  243. Billy Keam, Supervising art director, produktionsdesign (filmografi, navn)
  244. Lloyd Dawson, Art coordinator, produktionsdesign (filmografi, navn)
  245. Tina Nehrling, Assistant art coordinator, produktionsdesign (filmografi, navn)
  246. Anneke Botha, Dekoratør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  247. Gary Middlewick, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  248. Cobus Van Der Wal, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  249. Nhlanhla Bhengu, Sceneassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  250. Lloyd Msimanga, Sceneassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  251. Mia-Carla Bunge, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  252. Tony Van Rensburg, Set manager, produktionsdesign (filmografi, navn)
  253. Rika Horn, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  254. Donovan Strijdom, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  255. Dazza Nkhoma, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  256. Benjamin Muvangua, Sceneassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  257. Henrietta Moutinho, Rekvisitørassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  258. Donovan Strijdom, Rekvisitørassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  259. Benjamin Muvangua, Rekvisitørassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  260. Alison Martin, Rekvisitørassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  261. Thubinkata Khuzwayo, Rekvisitørassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  262. Brent Leppan, Rekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  263. Les Van Blerk, Våbenrekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  264. Olly Steele, Våbenrekvisitør, produktionsdesign (filmografi, navn)
  265. Michael Hyman, Lead scenic artist, produktionsdesign (filmografi, navn)
  266. Andre Smit, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  267. Angela Dickson, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  268. Sipho Sifiniza, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  269. Maricel Albertyn, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  270. Marlizelle Oosthuizen, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  271. Rene Nel, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  272. Michael Freeman, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  273. Jeanine Dekker, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  274. Gregory Gibson, Dekorationsmaler, produktionsdesign (filmografi, navn)
  275. Samuel Maake, Dekorationsmalerassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  276. Themba Mthembu, Dekorationsmalerassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  277. Thabang Hlongoane, Dekorationsmalerassistent, produktionsdesign (filmografi, navn)
  278. Stanislav Pluskal, Scenograf, produktionsdesign (filmografi, navn)
  279. Diana Cilliers, Kostumedesigner, kostumer (filmografi, navn)
  280. Melissa Moritz, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  281. Carlos de la Torre, Kostumekoordinator, kostumer (filmografi, navn)
  282. Maleen Nokel, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  283. Elke Beukes, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  284. Zanele Mhlanga, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  285. Mankoe Ngamlana, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  286. Mandla Mashaba, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  287. Ntombizandile Mokwena, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  288. Kristine Berg, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  289. Michael Saal, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  290. Vicci Espach, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  291. Paris Peter, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  292. Laura Holt, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  293. Viola Dittmann Jacobsen, Kostumeassistent, kostumer (filmografi, navn)
  294. Ann Elizabeth Bartels, Makeup-designer, makeup (filmografi, navn)
  295. Orla Carroll, Frisør (Eva Green), makeup (filmografi, navn)
  296. Dennis Knudsen, Sminkør (Eva Green), makeup (filmografi, navn) - ingen link imellem titel og person
  297. Candy Ann Mitchel, Hår- og makeup-assistent, makeup (filmografi, navn)
  298. Leandrie Potgieter, Hår- og makeup-assistent, makeup (filmografi, navn)
  299. Raymond Shongwe, Hår- og makeup-assistent, makeup (filmografi, navn)
  300. Thomas Foldberg, SFX-makeup, makeup (filmografi, navn)
  301. Morten Jacobsen, SFX-makeup, makeup (filmografi, navn)
  302. Graham Press, Protesedesign, makeup (filmografi, navn)
  303. Sean Mcloughlin, SFX-makeup, makeup (filmografi, navn)
  304. Klara Levring, SFX-makeup, makeup (filmografi, navn)
  305. Jacques Marais, Stand-in, stunt (filmografi, navn)
  306. Nic Grigg, Stuntkoordinator, stunt (filmografi, navn)
  307. Nick Rankin, Belysningsmester, lys (filmografi, navn)
  308. Wellington Mchune, Belyser, lys (filmografi, navn)
  309. Andrew Maccullam, Belysningsmester, lys (filmografi, navn)
  310. Charles Lesunyane, Belyser, lys (filmografi, navn)
  311. Gavin Mey, Hestetræner, andet (filmografi, navn)
  312. Michelle Mazurkiewicz, Hestekoordinator, andet (filmografi, navn)
  313. Gerhard van der Heever, SFX-koordinator, special effects (filmografi, navn)
  314. Kevin Bitters, SFX-supervisor, special effects (filmografi, navn)
  315. Simphiwe Hadebe, SFX-tekniker, special effects (filmografi, navn)

Kilde DFI filmdata Wikipedia: The Salvation - imdb